آمار کنکور سال های مختلف University Entrance Exam

امروز و فردا روزهای برگزاری کنکور سراسری است، در دو سال گذشته زیاد پیش آمده که با دانش آموزان پشت کنکور گپ بزنم. یک گپ ساده که بهانه ای است برای سلام کردن و پیدا کردن هم صحبت برای دقایقی کوتاه و انرژی گرفتن.

ادامه خواندن “آمار کنکور سال های مختلف University Entrance Exam”

نمونه سوال کنکور عملی ارشد انیمیشن Animation Entrance Exam

یکی از جذابیت های کنکور در برخی رشته های هنر در مقطع کارشناسی ارشد ، برگزاری آزمون عملی بعد از مرحله ی کتبی است.

آزمونی که بعد از نتایج اولیه برگزار میشود. و رشته هایی همچون طراحی صنعتی، ارتباط تصویری ( گرافیک)، تصویرسازی ( تصویرگری) ، تصویر متحرک ( انیمیشن)، معماری، شهرسازی ، ادبیات نمایشی و شاید برخی رشته های دیگر دارای این آزمون ها هستند.

ادامه خواندن “نمونه سوال کنکور عملی ارشد انیمیشن Animation Entrance Exam”

کنکور کارشناسی ارشد رشته های هنر تجسمی

کنکور  کارشناسی ارشد کد گروه 1358 شامل تصویرمتحرک(انیمیشن)،‌ارتباط تصویری(گرافیک)، تصویرسازی، نقاشی، عکاسی، طراحی صنعتی و مرمت آثار فرهنگی و باستانی با یکدیگر برگزار می شود. به همه دفترچه هایی مشابه در یک صبح یا بعد از ظهر داده می شود و رتبه ی شما در هر رشته اعلام می شود. رتبه ها در رشته های مختلف متفاوت است چرا که ضرایب تاثیر هر درس در رشته های مختلف متفاوت است.

ادامه خواندن “کنکور کارشناسی ارشد رشته های هنر تجسمی”

وارونگی نسبت مهندس و نیروی کار Inversion of Engineers and Workers in Iran

بالاخره فرا رسید، در واقع چند سالی بود که فرارسیده بود اما بالاخره در اخبار هم بیان شد.

رییس سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران با اشاره به روند هجوم کاردان‌های ساختمانی به سوی دانشگاه‌ها برای گرفت مدرک مهندسی گفت: صنعت ساختمان تا کمتر از پنج سال آینده تمام نیروهای فنی خود را که آستین بالا می‌زنند و کار می‌کنند از دست می‌دهد. (منبع)

ادامه خواندن “وارونگی نسبت مهندس و نیروی کار Inversion of Engineers and Workers in Iran”

وقتی iOS مقاله می نویسد

در این مطلب به شرح پارسی ماجرای جالبی پرداخته شده، ماجرایی که در آن  iOS مقاله می نویسد و در کنفرانس پذیرفته می شود. تلنگری برای دقت در تشخیص کنفرانس های علمی از کنفرانس های پوچ

ادامه خواندن “وقتی iOS مقاله می نویسد”

از ایتالیا به ایران برای درمان ناباروری From Italy to Iran for being able to give birth

مدیر عامل مجتمع دارویی درمانی هلال ایران :

زوج های نابارور ایتالیایی در ایران درمان می شوند

تهران – ایرنا – مدیر عامل مجتمع دارویی درمانی هلال ایران از اعلام آمادگی مقام های عالی دولت ایتالیا برای اعزام زوج ها نابارور این کشور به ایران خبر داد.

 

دکتر حمید چوبینه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، دلیل علاقمندی مقامات عالی دولت ایتالیا برای اعزام زوج ها نابارورشان به کشورمان را وجود کیفیت خدماتی با استانداردهای روز دنیا در حوزه درمان ناباروری در ایران اعلام کرد و گفت: هزینه درمان نیز در ایران بسیار پایین است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران یکی دیگر از دلایل علاقه این افراد به درمان در ایران را وجود جاذبه های گردشگری و فرهنگی ایران اعلام کرد و گفت: ایران سابقه بسیار خوبی در درمان زوج های نابارور دارا است.
چوبینه درباره سمینار مشترک درمان ناباروری ایران و ایتالیا گفت: این سمینار با حضور متخصصان ناباروری از ایتالیا و متخصصان ایرانی 15 و 16 مهرماه در مجتمع دارویی درمانی هلال ایران برگزار می شود.
این استاد دانشگاه از مراجعه 4 هزار و 500 زوج نابارور ایرانی به این مرکز درمان ناباروری خبر داد و گفت: هم اکنون نیمی از آنها در حال طی کردن دوره درمان هستند.

ادامه خواندن “از ایتالیا به ایران برای درمان ناباروری From Italy to Iran for being able to give birth”

احتیاط عکاسی هلیشات و تصویربرداری هوایی

در خبرهای چنین مطلبی را از انجمن معتبری خواندم

احساس وظیفه کردم در به اشتراک گذاشتنش

♦️ ⭕️اطلاعيه مهم:
@akasii
در روزهای اخیر یک باند ماهر و حرفه ای شیاد و زورگیر در قالب سفارش دهنده و کارفرمای هلیشات و تصویربرداری هوایی، به فعالان این حوزه تلفنی سفارش کار داده اند و با پیشنهاد قیمت مناسب، تیمهای پروازی را با تجهیزات گران به محلهای خلوت و نا امن کشانده اند اقدام به سرقت اموال ارزشمند تیم پروازی نموده اند. 😨 شگرد این باند اینست که با مطالعه سایتها و کانالهای تلگرام و اینستاگرام، اطلاعات مناسبی از انواع پرنده ها، قیمتها و اسامی افراد فعال پیدا می کنند و مانند یک فرد آشنا به این حوزه با افراد از طریق تلفنهای اعتباری کم ارزش یا pm دادن در فضای مجازی وارد دیالوگ می شوند و حتی نام برخی افراد شناخته شده را می برند طوریکه طرف فکر کند آشنا با آن افراد هستند. . . برای شناخت این افراد 1) از آنها بخواهید برای کارشان اگر مجوزی دارند مرجع صدور آن را براي استعلام معرفي نمايند و يا برای مقامات ذيصلاح فاكس يا ايميل نمايند. و يا پروانه فعاليت را براي شما ارسال نمايند. 2) بدون پیش پرداخت وارد کار نشوید. 3) هیچگاه سوار اتومبیل غریبه با تجهیزاتتان نشوید. 4) آدرس location یا محل فیلم برداری و نوع سناریو را دقیق قبل انجام کار بپرسید.
منبع:مرکز سازماندهی پهبادهای غیر دولتی

💢لطفا به همکارا اطلاع رسانی کنید🙏

انجمن عکاسان حرفه ای ایران

داوطلبان ثبت نام نکرده و مجاز به انتخاب رشته Intellectual cheap labour

این روزها در اخبار خبرهایی میشنویم که در دوران کنکورم یعنی اواخر دهه ی 70 و اوایل دهه ی 80، مانند یک لطیفه بود

صندلی هایی که خالی مانده اند و داوطلبانی که با وجود عدم حضور در جلسه ی امتحان و یا حتی عدم ثبت نام، مجاز به انتخاب رشته اما البته از میان دانشگاه های محدودتری هستند.

این نکته به نظر بسیار مثبت می آید اما مساله ای که در دهه ی قبل در جامعه شکل گرفته و اکنون آثار خود را نشان می دهد نباید فراموش کرد:

ادامه خواندن “داوطلبان ثبت نام نکرده و مجاز به انتخاب رشته Intellectual cheap labour”