اهدا عضو Organ Donation

هر فن آوری و دست آورد بشر هم می تواند باعث رشد و تعالی او شود و هم می تواند  به او آسیب بزند چرا که این کاملا بستگی به استفاده از آن دارد.

پیشرفت پزشکی در انتقال عضو بدن یک دستاورد بزرگ بود که جان خیلی ها را نجات داد. جابه جایی عضو به انتقال عضو از بدن فرد مرده و یا زنده به فرد دیگر اطلاق می شود.و این هم مثل هر فن آوری دیگری به دو سوی متفاوت ارزشی و اخلاقی و در نقطه ی مقابل آن غیر اخلاقی کشیده شده است.

ادامه خواندن “اهدا عضو Organ Donation”

زندگی به سبک عشایر آنلاین

حدود یک سال گذشته بود که با تکیه بر مقاله ای از کتاب فرانسه ی Alter Ego+، مطلبی در مورد گرایش جدید مردم به زندگی در چادر، ون و … نوشتم ( اینجا بخوانید)

و امروز برایتان یک داستان مجزا و کاربردی دارم از زندگی در یک اتوبوس

post image

ادامه خواندن “زندگی به سبک عشایر آنلاین”

Cyber – how to be polite پیامرسان های فوری و فرهنگ استفاده

روزهایی بود که در فیلم های علمی تخیلی می دیدیم معلم و شاگرد در فاصله ی دوری قرار دارند، هر دو لبخند می زنند و از طریق صفحه ی هولوگرامی که پیش روی هر کدام قرار

دارند با هم در ارتباط هستند .

اما در آن موقع که البته فاصله ی زیادی از آن نمی گذرد، خبری از آسیب شناسی های پیشگویانه ی جامعه شناس ها یا روانشناسان نبود. واکنون بشر امروز موردی را تجربه می کند که بی هیچ آگاهی گاهی آسیب آن را دیده، و تازه کم کم موجی از سواد رسانه ای و درس های مفیدی در آن مورد به دروس آموزش و پرورش اضافه می شود

ادامه خواندن “Cyber – how to be polite پیامرسان های فوری و فرهنگ استفاده”