مقالاتی در انیمیشن

در دو سال اخیر، به سفارش مجله ی سینما انیمیشن، ترجمه هایی از مقالات علمی داشتم. این را فرصت بسیار مناسبی می دانم چرا که امکان غوطه ور شدن ذهنم در فضای نظری و بحث های مطالعاتی را فراهم کرد و هم هر بار فرصتی است تا من را به ظرافت های دنیای ترجمه و لزوم به دست آوردن فرهنگ واژگان بیشتر راهنمایی کند.

ادامه خواندن “مقالاتی در انیمیشن”

اسکلت در موهو ، ستاره و رسم مسیر در افتر افکتز

This posts contains some tutorials about particles in after effects and bones in moho studio- source: aloobaloo-studio

در جدیدترین انیمیشن تولیدی ام نیاز به کار با درخشش داشتم، و به قولی با ارواح و ستاره ها سر و کار داشتم. استفاده از نرم افزار پارتیکل راضی ام نمی کرد. بنابراین در اینجا آموزشی تلگرافی از سه مورد قرار میدهم در صورت نیاز به توضیح بیشتر تماس بگیرید.

ادامه خواندن “اسکلت در موهو ، ستاره و رسم مسیر در افتر افکتز”

خروجی فیلم بدون پس زمینه در انیمه استودیو Export with Alpha in Anime Studio

گاهی لازم دارید که خروجی فیلمی که تهیه می کنید بدون پس زمینه باشد تا بتوانید آن را با فیلم دیگری برهم گذاری یا به عبارت انگلیسی آن کامپوزیت کنید

ادامه خواندن “خروجی فیلم بدون پس زمینه در انیمه استودیو Export with Alpha in Anime Studio”

انیمیشن فریم به فریم در انیمه استودیو FBF Animation in Anime Studio

اگرچه که انیمه استودیو همیشه برای سیستم دو بعدی دارای اسکلت بندی شناخته شده است. اما از سیستم فریم به فریم هم پشتیبانی می کند . انیمیشن سنتی معمولا با کاغذ و قلم بوده است و ممکن است برخی به اشتباه فکر کنند که نسبت به انیمیشن کامپیوتری زحمت کمتری دارد در حالی که این طور نیست و البته آزادی عمل بیشتری را برای انیماتور به همراه دارد.

3_final2.gif

ادامه خواندن “انیمیشن فریم به فریم در انیمه استودیو FBF Animation in Anime Studio”

انستیتو ملی بازی سازی، کایدن، باران رویا Iran Game Design Institute, Kaidan , DreamRain

In the past 7 years game making had a great grow in Iran, young juniors had devoted their time in this field, I myself also had  a passion for that and always had attended the conferences , I taught Gameamker and schس ool to the children and helped my friend in making her game about Zombies. Yesterday I attended a conference held my Iran Game Design Institute , It was so inspiring, hear about lots of information, such as the story of kick-start of the game Kaiden. I was also nice to hear about the story of the young game making groups called Rain Dream

برنامه نهمین تجربه بازی ساز

رپورتاژ حمایتی

بعد از سال های قبل، و لذتی که شرکت کردن در همایش سه روزه ی بازی سازان ایران (89)، تدریس گیم میکر در مدرسه، پیگیری مجلات بازی نما،  شرکت و پیگیری نمایشگاه های بازی های دیجیتال و کمک به دوستانی که در دوره های انستیتو شرکت می کردند، داشت، بار دیگر این فرصت پیش آمد که دیروز در بین بازی سازان و علاقه مندان به بازی سازی باشم.

ادامه خواندن “انستیتو ملی بازی سازی، کایدن، باران رویا Iran Game Design Institute, Kaidan , DreamRain”