توسعه وب سایت برای هنرمندان

توسعه وب سایت شخصی و یا وب سایت کاری  برای هنرمندان یکی از چالش برانگیزترین، لطیف ترین و جذاب ترین کارهاست.  منظورم مواردی است که فرد خود طرحی از صفحه دارد و یا حتی آن را با فتوشاپ اجرا کرده است. گاهی به طرح هایی بر می خورم که از نظر دیداری بسیار زیبا و چشمگیرند اما اشکالاتی اساسی و یا مورد دارند. مثلاً اینکه با دیدن وب سایت گویی یک تابلوی آبستره نگاه می کنیم که بسیار زیباست اما دقیقاً متوجه نمی شویم این وب سایت مربوط به چه گروه، یا چه فردی است، چه خدماتی می دهد یا چه چیزی را معرفی می کند، کجا را باید لمس یا کلیک کنیم.

ادامه خواندن “توسعه وب سایت برای هنرمندان”

ترفندهای مربا و کاهو

حدود پنج شش سال قبل بود که وقتی به خانه ی عمویم رفتیم ما را با جمشید خدادادی و سالم خوری و طب سنتی آشنا کرد، سی دی از فایل صوتی اش به ما داد و بعد از آن در سبک زندگی پدر و مادر تحول بنیادین رخ داد تا مدت ها مثل شیر بادام می خوردند و سوپ پاچه خلاصه دوره ی بامزه ای بود با اینکه کم کم از شدت آن کاسته شده اما بخشی هایی از آن که دشوار نبود و قابلیت تلفیق در سبک زندگی ما را داشت با ما ماند.

یک ترفند درست کردن مربا، نه با شکر بلکه با عسل است و بدون پختن، کافی است میوه ها را خشک کرده و داشته باشید و بعد به اندازه ای که مربا لازم دارید میوه را در عسل بخیسانید بستگی به میوه دارد مثلا کیوی خوب شاید دیرتر نرم شود. این اوخر زرشک تازه را بدون خشک کردن مادرم در عسل ریخت و به به خوش رنگ و خوش مزه

 

اما ترفند دوم مربوط به نگهداری کاهوست، گاهی کاهو می خرید اما فرصت تمیز کردن و شستن آن نیست، در این مدت ساقه ی آن را در آب قرار دهید شاداب می ماند، همچنین می تواند مغز و چند پر آن را پاک نکرده و بگذارید در آب تا رشد کند اما هر روز آبش را عوض کنید تا راکد نماند.

جالب اینکه یکی از دوستانم از کانادا عکسی برایم فرستاد که در آن جا  جدیداً کاهو ها را با کمی خاک در انتهای ریشه اش می فروشند تا مدت بیشتری بتواند سالم و سرحال باقی بماند، یاد چند سال قبل خودمان افتادم که بسته های خاک حاوی ریحان و سبزی را با هم در فروشگاه ها عرضه می کردند

ترک تحصیل، کار، محل زندگی …

حتماً برای شما هم اتفاق افتاده که تصمیم جدید و تصمیم به ایجاد تحولی گرفتید. این مورد خوب و از ضروریات هست.
عنوان این موضوع یعنی ترک تحصیل، کار، محل زندگی  عنوانی گسترده است و طیف گسترده ای از عملکرد مثبت تا منفی رو شامل می شود.

ادامه خواندن “ترک تحصیل، کار، محل زندگی …”