حرکت زندگی مدرن به خانه های کوچک دور از شهر Une autre manière d’habiter

محلی متفاوت برای زندگی: از شما دعوت می کنم به ترجمه ای که از یک مطلب فرانسوی از یکی از گرایشات مدرن مردم به تغییر سبک زندگی انجام داده ام توجه کنید، شاید وقت آن رسیده باشد که با کمک پنل های خورشیدی و سایر امکانات سبک جدیدی از زندگی ایلی و عشایر را تعریف کنیم، زمانی که تمایل به فرار از زندگی شهری به اوج رسیده است اما کمبود کار و مشاغل شهرستان و روستا ها اکثر جوانان را به حضور در مراکز استان و باشرایط سخت وادار کرده.

زندگی در کلبه، چادر، خیمه های دایروی، ماشین متحرک یا کاروان

ایده ای عجیب یا واقعیتی که نیازهای امروز را آشکارمیکند؟

هرچقدر که فضای سکونت در شهرها کم و کمتر میشود، و اجاره ها گران و گران تر می شوند. و مشکلات اقتصادی زیاد تر می شوند تمایل به تغییر زندگی و همچنین احترام به طبیعت و محیط زیست بیشتر می شود.

ایده ای عجیب و یا برعکس بسیار کارا، در زیر مثال هایی از این شیوه ی زندگی را می بینید

زندگی سیار 

با وجود معمارانی که پروژه هایی به سمت این سبک زندگی تعریف می کنند، حرکت به سمت خرید کاراوان ها، یا ماشین ها ی متحرک یا ماشین های مسافرتی بیشتر و بیشتر شده است. مدل زندگی سنتی چادرنشین های اروپا (سیگال ها).

زندگی شخصی تر

در شرایطی که زندگی خاص در طبیعت در توجه باشد ساخت خانه های با مواد سبک مطرح شده است. زندگی در چادرهای کروی به سبک قرقیرهای سیبری، زندگی در کلبه  در فضای کوچک.

مغول های قدیم با کمک موادی مثل چوب و پارچه چادرهایی دایروی می ساختند. زندگی ای ویژه، صمیمی و دور همی، این چادر ها همچنین برای مسافرت نیز با استقبال رو به رو شده اند.

معماران با الهام از کلبه های چوبی کودکان، نوی از کلبه های مدرن را طراحی کرده اند که بسیار جالب هستند و از طرفی در هماهنگی کامل با طبیعت قرار دارند.  مثلا کلبه هایی مدرن که در ارتفاع 15 متری زمین قرار دارند.

ایده های متفاوت تر 

اما علاوه بر این های روش هایی دیگر نیر برای زندگی در کوه ها وجود دارد،( همانند کندوان )، و یا زندگی در غار، روستاهایی که خانه های در غار قرار دارند  و یا ایگلو های اسکیمو ها. دهکده های ایگلو هر روز بیشتر از پیش گسترش می یابند و از جاذبه های توریستی هستند.

انتخاب مطلب و ترجمه فرانسه به پارسی : وبلاگ بن پم

منبع : Alter Ago+, Dissier 9, :leçon2

source / image source

 

نویسنده: حدیث

بُن پُم:نوشته هایی از مطالعات روزانه ی حدیث در هنر، علم و تکنیک | مهارت ها: عکاسی، انیمیشن دوبعدی و استاپ موشن، برنامه نویسی CSS و مصورسازی اطلاعات و نوازندگی سه تار |دانشجو و هنرجوی دوره های آنلاین ویدئویی، کارشناس ارشد انیمیشن دانشگاه هنر، کارشناسی نرم افزار شهید بهشتی |

یک دیدگاه برای “حرکت زندگی مدرن به خانه های کوچک دور از شهر Une autre manière d’habiter”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *