سفر به جزایر گالاپاگوس Travelling to Galápagos Islands

پرنده هایی با پاهای آبی، لاک پشت های غول پیکر که از شما نمی ترسند، و انواع گونه های بکر گیاهی و جانوری در سواحل شنی

همه ی اینها در جزایر گالاپاگوس قابل دستیابی است، جزایری که هیچ شکارچی در آن ها حق آسیب رساندن به حیوانات را ندارد و زمین و دریای آن در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

maintenant je vous present a novell liue pour passer vos vacations:

Les îles Galápagos

In This Post I would like to introduce you with Galapagos Islands., which can be found by travelling to Equador


+++++++++++++++++++++++++++++++++++

گالاپاگوس در اکوادور واقع شده است و ایرانیان برای سفر به آن نیازی به اخذ ویزا ندارند، و می توانند به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند روادید به محض ورود در فرودگاه صادر می شود و هزینه ای نخواهد داشت. اما به ویزای ترانزیت نیاز است چرا که برای رسیدن به این مجمع الجزایر باید از چند خط هوایی به طور ترکیبی استفاده کنید.

جزایر گالاپاگوس تقریبا معروف ترین نقطه جهان برای تماشاهی حیات وحش است و هیچ تعجبی ندارد که داروین برای نظریه پردازی هایش از این جزیره الهام گرفته است. جنگلهای کاکتوس، ارتفاعات سرسبز، خیلج فیروزه ای، سواحل گرمسیر و حیات وحش گالاپاگوس آن را منحصر به فرد کرده است.  در این جزایر شما انواعی از جیوانات از پنگوئن استوایی گرفته تا بوبیز که نوعی پرنده ی زیبا با پاهای آبی است  و مرغابی های رنگارنگ را می توانید ببینید. تماشای لاک پشت های غول پیکر در ارتفاعات مه آلود و غواصی با شیرهای دریایی بازیگوش در آب شفاف هم از باید های سفر به این جزایر است.

تاکسی آبی

بسیاری از مردم محلی برای گردش در جزایر از دوچرخه استفاده می کنند که به نوعی ورزش است و برای محیط زیست نیز تهدیدی به شمار نمی رود. می توان دوچرخه را با قیمت روزانه 15 ذلار و یا ساعتی 3 دلار کرایه کرد،تاکسی های گالاپاگوس غالبا وانت های سفید رنگ هستند.

بیشتر ببینید اینجا و اینجا 

گردآوری و نوشته مجله-بلاگ بُن پُم

منبع:

همشهری 25 شهریور 95، همشهری

ویکپدیا

مستند ترجمه شده ی  BBC

خلاصه ی پست به انگلیسی و فرانسه

maintenant je vous present a novell liue pour passer vos vacations:
Les îles Galápagos sont un archipel de l’Équateur situé dans l’Est dee l’océan Pacifique, à la latitude de l’équateur
L’archipel, à travers le parc national et la réserve marine, constitue lee premier parc national de l’Équateur. Ces deux zones protégées, dont la faune et la flore très peu touchées abritent de nombreuses espèces animales et végétales uniques au monde, constituent un site   du patrimoine mondial de l’Unesco. d’autre

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

In This Post I would like to introduce you with Galapagos Islands., which can be found by travelling to Equador, and if you are Iranian you do not need visa, because a 90 days visa will be granted to you as soon as you enter Equador, but you need just transit visa, because there is no direct airlines for going to Equador. What is amazing about Galapagos Islands is its virgin nature.

watch more  here and here

نویسنده: حدیث

بُن پُم:نوشته هایی از مطالعات روزانه ی حدیث در هنر، علم و تکنیک | مهارت ها: عکاسی، انیمیشن دوبعدی و استاپ موشن، برنامه نویسی CSS و مصورسازی اطلاعات و نوازندگی سه تار |دانشجو و هنرجوی دوره های آنلاین ویدئویی، کارشناس ارشد انیمیشن دانشگاه هنر، کارشناسی نرم افزار شهید بهشتی |

یک دیدگاه برای “سفر به جزایر گالاپاگوس Travelling to Galápagos Islands”

  1. سلام.وبسایتتون خیلی خوب و
    مفیده.به کارتون ادامه بدین
    ما در زمینه درب های ضد سرقت و ضد حریق فعالیت
    می کنیم.خوشحال میشوم از وبسایت ما دیدن کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *