نمونه سوال کنکور عملی ارشد انیمیشن Animation Entrance Exam

یکی از جذابیت های کنکور در برخی رشته های هنر در مقطع کارشناسی ارشد ، برگزاری آزمون عملی بعد از مرحله ی کتبی است.

آزمونی که بعد از نتایج اولیه برگزار میشود. و رشته هایی همچون طراحی صنعتی، ارتباط تصویری ( گرافیک)، تصویرسازی ( تصویرگری) ، تصویر متحرک ( انیمیشن)، معماری، شهرسازی ، ادبیات نمایشی و شاید برخی رشته های دیگر دارای این آزمون ها هستند.

با توجه به اینکه ممکن است برخی در مرحله ی اول قبول شده باشند اما به دلایل زمانی یا هزینه و یا رفت و آمد امکان شرکت در چند کلاس مجزا را نداشته باشند، چند نمونه سوال آزمون عملی کارشناسی ارشد انیمیشن را تقدیمتان می کنم، یادم می آید در دو سالی پیاپی با توجه به مجاز شدن در آزمون های عملی رشته های طراحی صنعتی، ارتباط تصویری، تصویرسازی و انیمیشن شرکت کردم اگر علاقه مند بودید تماس بگیرید که نمونه سوال ها را از اعماق کمد بیرون بکشم. سوالی بود بفرمایید

اما نمونه سوال ها ی سال 90 که ، مسعود، یکی از خوانندگان وبلاگ پیشین من در آن سال برایمان ارسال کرد:

سوال های امسال انیمیشن:
۱-طراحی ربات فوتبالیست به شکل کارتونی
۲- طراحی کاوه آهنگر به شکل رئال
۳-نمای اتاقی که در آن درگیری بوده و اتاق را بعد از درگیری بدون حضور کاراکتر ها
۴- چرخش ۳۶۰ درجه یک ماهی در تنگ در حداقل ۸ فریم
۵-استوری برد مربوط به آنکه مردی از نردبان بلندی بالا میرود و زنبوری او را نیش میزند و او به زمین می افتد.
چندتا سوال هم بود در مورد anime & limited animation & compositing
و در نهایت کامل کردن یه داستان در با کلمات (فردا-انگشتر-مدرسه)
جمله داستان هم این بود
……….آن دو رسیدند ولی دیر شده بود ………..

منبع: آلوبالو انیمیشن (aloobaloo.ir)

 

نویسنده: حدیث

نوشته های از مطالعات روزانه ام در هنر، علم و تکنیک | بُن - پُم به معنای سیب خوب است | حدیث هستم، فیلمسازی انیمیشن کوتاه، توسعه ی وب سایت، و عکاسی، نوشتن و تدریس و سخنرانی کارهایی است که مشغول آن هستم | ارشد انیمیشن دانشگاه هنر، کارشناسی نرم افزار شهید بهشتی |در بُن-پُم نو

4 دیدگاه برای “نمونه سوال کنکور عملی ارشد انیمیشن Animation Entrance Exam”

 1. سلام میشه لطفا سوالات مطرح شده در سالهای متفاوت رشته ارشد انیمیشن رو بزارید؟ سوالات انیمیشن رو هیچ جایی پیدا نمیکنم 🙁 ممنون میشم پاسخ بدید چون من کمتر از بیست روز دیگه آزمون دارم.

  1. یک نمونه از سوالات یکی از سال ها در متن قرار داده شد که امیدوارم مفید باشد اما برای استفاده از نمونه های دیگر و دریافت مشاوره ، با استودیو تماس خاصل فرمایید.
   ضمن آرزوی موفقیت برای شما

 2. سلام. نمونه سولارو از کجا پیدا کنیم؟ من امسال میخام رشته انیمیشن شرکت کنم ارشدم رو ولی اصلا نمیدونم چه کتابهایی بخونم و برای ازمون عملیش چه کلاسی برم

  1. سلام نرگس خانم،
   من در وبلاگ استودیو ام
   aloobaloo.irاشاره هایی به کتاب های منبع برای آزمون تئوری داشتم، بعد از قبولی در آزمون تئوری ان شاء الله اگر شرایط شرکت در آزمون عملی را داشتید روی آزمون عملی رشته هایی که انتخاب میکنی تمرکز کن.
   در مورد نمونه سوال های عملی چند تایی دارم شاید اگر فرصت باشد آن ها را به شکل یک بسته ی قابل ارائه در وب سایت silkgraph.ir برای تهیه قرار بدهم.
   موفق باشی و هر جای کار به سوالی برخوردی امیدوارم بتوانم کمک کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *