فیلمی درباره نابغه ی ریاضی راموناجان A Life of the Genius Ramanujan

This article is the introduction about the movie “The man who knew infinity” you can know more here 

فیلمی زیبا درباره ی زندگی راموناجان، نابغه ی ریاضی “مردی که بی نهایت را می دانست” مردی که از زمان خودش جلوتر بود و یک قرن بعد از مرگش از فرمول هایش در مسائل سیاهچاله ها استفاده کردند، کشف دستنوشته های او در 2011 را معادل کشف سمفونی بتهوون دانستند.

در سال 1913 یک کارمند ساده که سواد رسمی ای در زمینه ریاضیات ندارد نامه ای به جی. اچ. هاردی از ریاضیدانان برجسته ی آن زمان می نویسد هاردی متوجه می شود که نویسنده ی نامه یک نابغه است. و به این ترتیب ماجرای تازه ای آغاز میشود، هاردی از راموناجان برای رفتن به انگلستان دعوت می کند، راموناجان به دلیل دینش و ممنوعیت عبور از دریا با مخالف مادرش مواجه می شود اما در نهایت با همسر و مادرش خداحافظی میکند و به امید اینکه بتواند همسرش را به زودی با خود ببرد از مدرس خارج می شود.

کتاب مربوط بارها چاپ شده

فیلم اثر تولید 2015 است که در آن دیو پاتل نقش رامونا جان را ایفا می کند کارگردان فیلم متیو براون است و فیلم با بودجه ی ده میلیون دلار ساخته شده و به موفقیت 12.3 میلیون دلار رسیده است.

رتبه ی فیلم در IMDB ، عدد 7.2 است.

مطلب از مجله ی بن پم

نویسنده: حدیث

بُن پُم:نوشته هایی از مطالعات روزانه ی حدیث در هنر، علم و تکنیک | مهارت ها: عکاسی، انیمیشن دوبعدی و استاپ موشن، برنامه نویسی CSS و مصورسازی اطلاعات |دانشجو و هنرجوی دوره های آنلاین ویدئویی، کارشناس ارشد انیمیشن دانشگاه هنر، کارشناسی نرم افزار شهید بهشتی |

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *