توسعه وب سایت برای هنرمندان

توسعه وب سایت شخصی و یا وب سایت کاری  برای هنرمندان یکی از چالش برانگیزترین، لطیف ترین و جذاب ترین کارهاست.  منظورم مواردی است که فرد خود طرحی از صفحه دارد و یا حتی آن را با فتوشاپ اجرا کرده است. گاهی به طرح هایی بر می خورم که از نظر دیداری بسیار زیبا و چشمگیرند اما اشکالاتی اساسی و یا مورد دارند. مثلاً اینکه با دیدن وب سایت گویی یک تابلوی آبستره نگاه می کنیم که بسیار زیباست اما دقیقاً متوجه نمی شویم این وب سایت مربوط به چه گروه، یا چه فردی است، چه خدماتی می دهد یا چه چیزی را معرفی می کند، کجا را باید لمس یا کلیک کنیم.

یا با طرح هایی مواجه می شوم که فقط برای مشاهده با کامپیوتر در نظر گرفته شده اند در حالی که امروزه اکثر مراجعات به سمت تبلت و موبایل رفته است.

من غالباً از دیدن این طرح ها لذت می برم، و از آن به عنوان دریچه ای برای آشنا شدن با سبک شخصی فرد و یادگرفتن نگاه می کنم، و برای تغییر معمولاً سعی میکنم به شیوه ی مارپیچ حلزونی جلو بروم و قبل از شروع اجرا، تامل بیشتری را روی کار با تذکرهای با فاصله به شکل پرسش در مورد ایرادات از فرد بخواهم طوری که در نهایت کار با نظر او و با احترام به سلیقه ی او انجام شده باشد و احساس رضایت و مورد احترام قرار گرفتن داشته باشد و هم کار کاربردی و دارای تجربه کاربری خود باشد.

در زیر برخی نکات را برای اطلاع در قالب یک اینفوگرافیک از وب سایت hubspot  آورده ام :

نوشته: حدیث ملکی (برنامه نویس توسعه وب سایت و طراحی اطلاعات، فیلمساز انیمیشن کوتاه، عکاس )

نویسنده: حدیث

بُن پُم:نوشته هایی از مطالعات روزانه ی حدیث در هنر، علم و تکنیک | مهارت ها: عکاسی، انیمیشن دوبعدی و استاپ موشن، برنامه نویسی CSS و مصورسازی اطلاعات و نوازندگی سه تار |دانشجو و هنرجوی دوره های آنلاین ویدئویی، کارشناس ارشد انیمیشن دانشگاه هنر، کارشناسی نرم افزار شهید بهشتی |

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *