اهدا عضو Organ Donation

هر فن آوری و دست آورد بشر هم می تواند باعث رشد و تعالی او شود و هم می تواند  به او آسیب بزند چرا که این کاملا بستگی به استفاده از آن دارد.

پیشرفت پزشکی در انتقال عضو بدن یک دستاورد بزرگ بود که جان خیلی ها را نجات داد. جابه جایی عضو به انتقال عضو از بدن فرد مرده و یا زنده به فرد دیگر اطلاق می شود.و این هم مثل هر فن آوری دیگری به دو سوی متفاوت ارزشی و اخلاقی و در نقطه ی مقابل آن غیر اخلاقی کشیده شده است.

بحث غیر اخلاقی آن مربوط به قاچاق انسان یا کشتار است که در برخی از کشورها قوانین به گونه ای  است که این موارد در آن ها تقویت شده و رشد پیدا کرده.

اما بحث اخلاقی آن، که در آن از کلمه ی اهدا استفاده می شود، مربوط به جنبه ی همیاری انسان هاست، جایی که فرد و خانواده اش رضایت خود را اعلام می کنند که پس از مرگ فرد بخش هایی از اعضا بدن از جمله ریه، کلیه، کبد و غیره و همچنین بافت هایی مثل رگ، دریچه قلب و .. را برای استفاده در بدن فرد دیگری که این اعضایش آسیب دیده هدیه می دهد. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه بفرمایید

فیلم آخر استودیو آلوبالو، فیلمی با تم شاعرانه است و ماجرای موسیقیدانی است که آهنگش را جاودانه می کند، این فیلم به اهدا عضو می پردازد و در قالب انیمیشن  کوتاه تولید شده است. فیلم درخشش ستاره ها تولید تابستان 96 است.

وب سایت  استودیو اینستاگراموبلاگ 

نویسنده: حدیث

بُن پُم:نوشته هایی از مطالعات روزانه ی حدیث در هنر، علم و تکنیک | مهارت ها: عکاسی، انیمیشن دوبعدی و استاپ موشن، برنامه نویسی CSS و مصورسازی اطلاعات و نوازندگی سه تار |دانشجو و هنرجوی دوره های آنلاین ویدئویی، کارشناس ارشد انیمیشن دانشگاه هنر، کارشناسی نرم افزار شهید بهشتی |

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *